Untitled Document
Bilimsel Program
18:00 - 18:30 Açılış A. Şebnem Özkan,
Melih Akyol
18:30 - 19:30 1. Oturum
Bazal hücreli karsinom

Oturum Başkanı: Yalçın Tüzün
18:30 - 18:45 Patogenez ve klinik tipler Didem Didar Balcı
18:45 - 19:00 Yerel ve cerrahi tedavi Ali Karakuzu
19:00 - 19:15 Güncel sistemik tedavi Gülsüm Gençoğlan
19:15 - 19:30 Sorular  
19:30 Akşam yemeği
08:30 - 09:30 2. Oturum
Skuamoz hücreli karsinom ve öncülleri

Oturum Başkanı: Mehmet Ali Gürer
08:30 - 08:45 Aktinik keratozve diğer öncüller Kamer Gündüz
08:45 - 09:00 SHK klinik özellikler ve tanı Zehra Aşiran Serdar
09:00 - 09:15 SHK tedavi ve NMDK’den korunma Aylin Türel Ermertcan
09:15 - 09:30 Sorular  
09:30 - 09:45 Ara
09:45 - 10:45 3. Oturum
Mikozis fungoides

Oturum Başkanı: Hatice Erdi Şanlı
09:45 - 10:00 MF tanı ve evreleme Cemal Bilaç
10:00 - 10:15 Erken evre MF tedavi ve izlem Dilek Bayram Gürler
10:15 - 10:30 Geç evre MF tedavi ve izlem Burhan Engin
10:30 - 10:45 Sorular  
10:45 - 11:00 Ara
11:00 - 12:00 4. Oturum
Zorlular

Oturum Başkanı: Nilgün Atakan
11:00 - 11:15 Hidradenitis süppürativa Meltem Türkmen
11:15 - 11:30 Pyoderma gangrenosum Işıl İnanır
11:30 - 11:45 Psoriasis artropatika İlgen Ertam
11:45 - 12:00 Sorular  
12:00 - 13:30 Öğle Yemeği
13:30 - 14:30 5. Oturum
Psoriasis

Oturum Başkanları: Sibel Alper, Erol Koç
13:30 - 13:45 Hangi hastaya hangi biyolojik Bilal Doğan
13:45 - 14:00 Biyolojiklerin istenmeyen örnekleri: Önlemler Sinan Doğan
14:00 - 14:15 Biyolojikler ve malignite ilişkileri Başak Yalçın
14:15 - 14:30 Sorular  
14:30 - 14:45 Ara
14:45 - 15:45 6. Oturum
Özel Tümörler

Oturum Başkanı: Server Serdaroğlu
14:45 - 15:00 Merkel karsinomu ve dermatofibrosarkoma Aslı Hapa
15:00 - 15:15 Kaposi ve paget hastalığı Fatma Pelin Cengiz
15:15 - 15:30 Tırnak tümörleri Tuğrul Dereli
15:30 - 15:45 Sorular  
15:45 - 16:00 Ara
16:00 - 17:00 7. Oturum
Mukozal karsinomlar

Oturum Başkanı: Serap Öztürkcan
16:00 - 16:15 Mukozal melanom Nazan Emiroğlu
16:15 - 16:30 Genital karsinomlar ve öncülleri İlknur Altunay
16:30 - 16:45 Oral karsinomlar ve öncülleri Savaş Yaylı
16:45 - 17:00 Sorular  
17:00 - 17:15 Ara
17:15 - 18:30 8. Oturum
Güncel tedavi yaklaşımları

Oturum Başkanı: Günseli Öztürk
17:15 - 17:30 Atopik dermatit Özlem Su Küçük
17:30 - 17:45 Akne ve rozasea Banu Taşkın
17:45 - 18:00 Ürtiker Meltem Önder
18:00 - 18:15 Akılcı ilaç kullanımları Melis Gönülal
18:15 - 18:30 Sorular  
19:30 Akşam yemeği
08:30 - 09:30 9. Oturum
Dermatoonkolojide günceller

Oturum Başkanı: Akın Aktaş
08:30 - 08:45 Onkojenik virüsler Berna Şanlı Erdoğan
08:45 - 09:00 Deri karsinomu tanısında yeni teknolojiler Şirin Pekcan Yaşar
09:00 - 09:15 İmmun supresyonda deri kanserine yaklaşım Nida Kaçar
09:15 - 09:30 Sorular  
09:30 - 09:45 Ara
09:45 - 10:45 10. Oturum
Dermatoonkolojide dermoskopi

Oturum Başkanları: Sedat Özçelik, Rana Yavuzer
09:45 - 10:00 Premalignlerde dermoskopi Ercan Arca
10:00 - 10:15 Nonmelanoma deri kanserinde dermoskopi Ümit Türsen
10:15 - 10:30 Melanomda dermoskopi Rana Yavuzer
10:30 - 10:45 Sorular  
10:45 - 11:00 Ara
11:00 - 12:45 Yuvarlak masa toplantıları
  Yuvarlak masa toplantıları - 1
  İlknur Altunay
Aslı Altıparmak
Mahizer Yaldız
Melis Gönülal
  Yuvarlak masa toplantıları - 2
  Emel Bülbül Başkan
Tubanur Çetinarslan
Meltem Türkmen
Sinan Doğan
  Yuvarlak masa toplantıları - 3
  Savaş Yaylı
Seçil Saral
Aslı Kaptanoğlu
Ferdi Öztürk
D. İlgül Bilgin
13:00 Kapanış